doprava zdarmaDoprava zdarma nad 29€
doručenie do 48 hod. Doručenie do 48 hodín

Black Latte ice-cream – vegan letné osvieženie

nu3o.com / Recepty  / Dezerty  / Black Latte ice-cream – vegan letné osvieženie

Black Latte ice-cream – vegan letné osvieženie

Je tu niekto, kto si počas letných horúčav nedopraje zmrzlinu? Táto pochúťka nás nielen poteší, ale príjmene aj schladí. Zmrzlín a tipov, čo zamraziť a v akých kombináciách, nie je v lete nikdy dosť. Dá sa spraviť na milión spôsobov, no my sme si pre vás pripravili snáď najjednoduchší recept na túto zdravšiu a lahodnejšiu variantu bezlaktózovej zmrzliny. 

 

Krémová, osviežujúca, zmrzlinovááá!

Je krémová a dokonca sa topí ako zmrzlina! Ak ste ešte nepočuli o trende krémovej banánovej zmrzliny, je čas naskočiť do rozbehnutého vlaku. Na základný recept vám postačia iba banány a nejaký silnejší mixér. Banán v tomto recepte chutí, prekvapivo, neutrálne (pretože je zmrazený), čo z neho robí skvelú základňu pre ďalšie príchute.

Pre všetkých, ktorých klasické zmrzliny už nebavia, ponúkame množstvo variácií, ako si ju pripraviť inak. Tentokrát sme sa rozhodli vytvoriť zábavný vzhľad pridaním nášho magického Black Latte, ktoré obsahuje aktívne uhlie z kokosových škrupín. Keďže pôsobí ako rýchly detox, rozhodne nebudete mať po tejto pochúťke výčitky. Navyše pomôže vášmu tráviacemu systému a dopraje vám oddych od nadúvania.

 

Ingrediencie (2 porcie):

  • 4-5 banánov 
  • 1 vrchovatá lyžica Black Latte 
  • 3 lyžice rastlinného mlieka (voliteľné)

 

Postup

  • Banány si olúpeme, nakrájame na kolieska a dáme do mrazáku minimálne na 4 hodiny. 
  • Do mixéru si dáme zmrazené banány a Black latte. Dajte však pozor, aby sa banán úplne neroztopil. Ak to chcete mať krémovejšie, tak pridajte máličko rastlinného mlieka. 
  • Taktiež, ak máte radi viac sladké, môžete pridat kokosový cukor, agáve či iné sladilo. 
  • Vymixujeme na konzistenciu hladkého krému. 
  • Dáme do misky a na záver ozdobíme extra horkou čokoládou, orieškami alebo hrozienkami. 
  • Ak zmrzlinu budete v mrazáku skladovať dlhodobo, musíte ju vždy nechať pár minút povoliť predtým, než ju začnete podávať.

TIP: Ideálne je pripraviť si zásobu banánov. Banány v mrazáku vydržia niekoľko dní, takže ak sa vám zdajú už príliš prezreté alebo iba chcete byť pripravení, keď na zmrzlinu dostanete chuť, majte nejaké tie kúsky stále v mrazáku 🙂 

ZÁVER

Recept je naozaj veľmi jednoduchý a použitím iba 3 prísad sme vytvorili jednoduchý, osviežujúci a výborny letný dezert. Ak chcete luxusnú ovocnú zmrzlinu, okrem banánov si môžete zamraziť napríklad jahody, maliny, marhule atď. Okrem ovocia by skvelou alternatívou bolo napríklad aj Matcha Latte alebo Banana Latte, ktoré dodá pravú banánovú chuť. Pre milovníkom čokolády máme v ponuke Cacao Latte a pre tých, ktrorí sa nevzdajú chuti “šmolkovej” zmrzliny, odporúčame našu novinku BIO Blue Latte. To dodá prírodnú cukríková chuť. Možností je naozaj nekonečne veľa! 

Navyše, komu laktóza neprekáža a má chuť vyskúšať aj iný druh dezertu pridávame vám link na osviežujúce tvarohovo-smotanové poháre. 

Dobrú chuť!

Žiadne komentáre

Napísať komentár