Blog

nu3o.com / Jedlo  / Chutná paradajková polievka

Chutná paradajková polievka

Chutná paradajková polievka vždy poteší a pohľadí chuťové kanáliky. Je naozaj veľmi jednoduchá. Vhodná nielen na obed, ale aj na večeru. 

 

Vedel/a si, že varené paradajky majú omnoho väčšie antioxidačné účinky ako surové? Aj vďaka tomu je táto polievka taká zdravá.

 

Počet dávok: 4 porcie

Čas prípravy: 30 minút

 

Ingrediencie:

  • 1 kg paradajok
  • 1 cibuľa
  • 2 strúčiky cesnaku
  • olivový olej
  • paradajkový pretlak (ten v tetrapaku)
  • bazalku
  • soľ, korenie a cukor

 

Inštrukcie:

1. Do hrnca si nalej vodu a nechaj ju zovrieť.

2. Následne do vriacej vody ulož paradajky a nechaj ich v nej približne 3-4 minúty (až kým neuvidíš, že šupka navrchu popraskala). Potom paradajky sceď, ošúp a nakrájaj na malé kocky.

3. Do väčšieho hrnca daj trošku olivového oleja, na ktorom speň cibuľku. Pridaj pretlačený cesnak a po chvíľke pridaj aj paradajkový pretlak, ktorý musíš chvíľku povariť. Potom už len pridaj paradajky, osoľ a okoreň podľa vlastnej chuti.

4. Polievku je potrebné variť ešte približne 10 minút. Keď ju dovaríš a trošku vychladne, tak ju ešte ponorným mixérom pomixuj, aby sa nakrájané paradajky úplne rozpustili. Ak je potrebné, pridaj do polievky ešte aj vodu.

5. Na záver už pridaj iba bazalku, prípadne dochuť aj cukrom. My radi pridávame navrch nastrúhaný parmezán.

Prajeme ti dobrú chuť.

Tip:  Vyskúšaj aj tento chutný slanučký vývar z hovädzieho.

A čo ty? Skúšal/a si už tento recept? Ak áno, tak ho s nami zdieľaj prostredníctvom sociálnej siete Instagram @nu3o alebo ho aspoň zdieľaj s kamošmi a dole do komentára nám napíš ako ti recept chutil.

Evka

Milujem cestovanie, módu, dobré jedlo a hlavne kávu. Som tak trošku kaviarenský povaľač, ktorý si vychutnáva kávu a popritom bloguje. Do tímu nu3o som sa pridala nielen preto, že ma baví písanie, ale aj zdravý životný štýl, o ktorom by som Vám rada povedala prostredníctvom článkov niečo viac.

Žiadne komentáre

Napísať komentár