doprava zdarmaDoprava zdarma nad 29€
doručenie do 48 hod. Doručenie do 48 hodín

Slide Ovládnite svoje vnútorné hodiny Poznajte váš ideálny denný režim a zistite presne kedy je váš správny čas (takmer) na všetko SUPER, IDEM NA TO

Pre koho je tento kvíz?

pre všetkých, ktorí chcú optimálne využiť svoj čas

Máte problémy vstať ráno z postele?

Zápasíte s nedostatkom energie?

Popoludnajší útlm je pre vás peklo a už ani káva vás nepostaví na nohy?

Ťažko sa vám zaspáva, často sa budíte a ráno ste nevyspatí?


V skratke: Denne trpíte časový posun medzi vašimi biologickými hodinami a tými na stene?

Len si predstavte, keby ste vedeli presne kedy je ten váš správny čas na (takmer) všetko?

Mali by ste v rukách kľúč na odomknutie veľkých vecí – vašej produktivity, efektívnosti, tvorivosti i vecí tých menších” –  kedy cvičiť, dať si kávu, byť v spoločnosti či využiť čas pre seba.

 

Odborník na spánok Dr. Michael Breus klasifikoval až 4 typy spáčov. Za všetko môžu biologické hodiny vašich predkov, ktoré tikajú vo vašom mozgu. Verte tomu alebo nie – vaše telo je naprogramované tak, aby fungovalo v určitých častiach dňa oveľa lepšie ako počas iných.  

Všetko má svoj čas

Tikanie vášho šiesteho zmyslu

Keď vám nabudúce bude šéf vyčítať neskorý príchod na ranný meeting, upokojte ho tým, že váš 108. pradedo mohol zachrániť toho jeho pred šabľozubým tigrom tým, že si vezme nočnú šichtu. Čo máte spoločné s vašim 108. pradedom a čo to má spoločné s vašim neskorým príchodom do práce?

Gény predkov kolujúce vo vašej DNA určujú váš denný, teda cirkadiálny rytmus. Sú to vlastne naše vnútorné hodinky, akýsi 6. zmysel, ktorý vysiela telu a mozgu signály, ktoré nás uspávajú alebo naopak robia akčnými.

 

Keď si v posteli pred spaním začnete čítať knihu, dokázali by ste ju hneď aj dočítať, alebo vám po pár odstavcoch pristane na tvári? Čím viac viete o vašom cirkadiálnom rytme, tým viac využijete čas vo svoj prospech. Naopak, jeho ignorovaním sa môžete cítiť unavení, podávať zlý výkon a mať zvýšenú nehodovosť a čo je najvážnejšie – zhoršené zdravie.

Ak ste fyziologický typ podobný nočnej sove a budete sa snažiť urobiť zo seba ranné vtáča, môžete si tým ublížiť. Len malé percento populácie je totiž naprogramovaná” na veľmi skoré vstávanie. 

Chronotypy

Zistite, aké zviera vo vás drieme

Veľa ľudí vám hovorí čo máte robiť a ako to máte robiť, ale nikto vám nepovie, kedy to máte robiť?

Je čas to zmeniť!

Zistite, aký typ spáča vo vás zanechali vaši predkovia a do detailov spoznajte ideálny harmonogram pre váš chronotyp.

Lev

vyskočí z postele s naširoko otvorenými očami a plný energie. Myslí mu to najviac hneď ráno a večer už býva unavený.

Medveď

sa pridržiava typickej deň a noc rutiny a má dobrý spánok aj keď ráno sa pomalšie prebúdza. Najproduktívnejší je v čase desiaty a olovrantu a ku koncu dňa väčšinou začne pociťovať únavu.

Delfín

sa zobúdza neodýchnutý, počas dňa zápasí so „šlofíkmi”, ale vo večerných hodinách zažíva výbuch energie. Často má problém so spaním a môže mať príznaky nespavca.

Vlk

je nočnou sovou, je najaktívnejší a najbdelejší v skorých večerných hodinách a časovo funguje inak ako zvyšok sveta. Je kreatívna duša, ktorá si radšej ráno dlhšie pospí a ostane hore dlho do noci.

Čo sa dozviete?

Kedy je váš ideálny čas na 

maximálnu produktivitu

vstávanie a spánok

jedlo

cvičenie a pohyb

seba a socializáciu

kávu

Referencie

Spovede spáčov

Kvíz

Aký typ spáča ste?