Úvod

Vitaj u nás

 

Aj ty žiješ v 21. storočí, v ultra rýchlej dobe, kedy nevieš či máš jesť kus-kus a či beh na dlhé trate je ten najlepší spôsob ako schudnúť ?

Viesť healthy lifestyle je trend a keď si neurobíš cool selfičko vo fitku, tak ako keby si ani necvičil 😀

No, čoraz viac ľudí si aj vďaka tomuto trendu začína uvedomovať dôležitosť  zdravého životného štýlu.

Častokrát však žijeme v prehistorických predstavách…

 

  • Ako na to?
  • Ako schudnúť a udržať to?
  • Ako nabrať? Ako vôbec začať ?
  • Ktorá diéta je tá naj? Ako byť fit?
  • Ktorý proteínový nápoj si vybrať?

 

Tých otázok je naozaj spústa, pričom stále pribúdajú…

Zastávame názor, že životospráva je individuálnakomplexná záležitosť každého človeka. Preto ti namiesto jedálnička a tréningového plánu ponúkame informácie, na základe ktorých si sám vybuduješ zdravý úsudok. 

 

 

Čo je naším cieľom?

  • Chceme ti pomôcť upratať informačný chaos v rámci životosprávy.
  • Chceme ti nakopnúť zadok a inšpirovať ťa k zdravšiemu životnému štýlu.
  • Chceme ti ukázať jednoduché recepty zo sveta “SKUTOČNÝCH” potravín, ktoré si rýchlo a jednoducho pripravíš z pohodlia domova.

 

 

Radi sa s tebou podelíme o naše skúsenosti, ktoré nám dennodenne pomáhajú cítiť sa mentálne a fyzicky fit.

Taktiež si rozoberieme, ako optimalizovať malými krôčikmi svoj zdravotný status, metabolické zdravie, zlepšiť spánok, zvýšiť energiu a celkovo vybudovať návyky, ktoré ťa budú sprevádzať celý život.

 

Zákazník sa oklamať dá. Svoje telo však neoklameš. Človek je zodpovedný za svoje zdravie, čo do svojho organizmu prijíma, ako sa cíti. Tvoje telo nie je pec, ktorá všetko spáli. Všetko sa ukazuje v realite, či už pozitívne alebo negatívne.

Čo dnes zješ zajtra si oblečieš!

 

 

Náš príbeh

 

Sme skupinka mladých ľudí s podobnými záujmami ale rozdielnymi schopnosťami. Jedno nás však všetkých spája: chuť zdravo žiť a stravovať sa čo najlepšie, aby sme sršali energiou. Pokojne to môžeme nazvať aj našou ideou života.

 

Správnej životospráve sa venujeme už nejaký ten piatok. Preto vieme, že pridaním jedného pozitívneho návyku sa dokáže spustiť zdravý domino efekt.

Možno si to ani neuvedomíš a zrazu podľahneš. Začneš si pripravovať zdravé smoothie alebo ťa prepadne nezastaviteľná chuť si ísť zabehať.

 

Chceme tiež zastaviť názory, že človek sa dokáže stravovať zdravo len pomocou predražených stravovacích plánov a potravín s nálepkou BIO.

Častokrát je to iba predstava ktorá je prebratá z marketingu veľkých firiem a tiež tak trochu informačný chaos ľudí. „Táto slečna mala takú diétu a tá zas hentakú.“

Dáme ti viac než očakávaš. Naservírujeme ti aj informácie podložené štúdiami.

 

 

V čom sme iní ?

 

Sme prirodzení a triezvi. Ekologicky mysliaci s otvorenou mysľou no zároveň sebakritickí a veční študenti. Nebudeme mudrovať a kritizovať. Skôr ťa obohatíme o nápady na konkrétne riešenia.

 

Aj napriek všeobecným tvrdeniam si myslíme, že telo nemôžeš oklamať, prestimulovať alebo prebiť. Jednoducho žijeme v tele, ktoré treba počúvať a dať mu to čo naozaj potrebuje aby nám dobre slúžilo.

Ak svoje zdravie raz zlomíš, druhé nedostaneš.

 

 

 

Naše hodnoty.

 

Zodpovednosť – Tu to začína. Pohľad na život je zrazu iný ak si človek začne uvedomovať, že svojimi a rozhodnutiami môže ohýbať svet okolo seba. Prebratie zodpovednosti za svoj momentálny zdravotný stav je prvým krokom vpred smerom k zdraviu. Pri vzniku projektu nu3o sa zodpovednosť prejavila v okamihu keď sme sa vydali (nie vždy najľahšou) cestou less waste. Po rôznych komplikáciách nakoniec všetko dobre dopadlo a už konečne nemusíš mať výčitky z plastového obalu pri kúpe svojho obľúbeného nu3o drinku.

 

 

Pravdivosť – Názor, „pravda je niekde uprostred platí aj pre nás“. Rozhodli sme sa s tebou zdieľať aktuálne poznatky a naše skúsenosti zo sveta funkčnej životosprávy. Nie sme však žiadni certifikovaní vedci, skôr zanietení študenti, aj preto naše články ber ako dobre myslenú inšpiráciu.

 

 

Efektivita – Dobré riešenie, ktoré v praxi funguje, je lepšie, ako výborné riešenie, ktoré v praxi nefunguje. Efektivita je pre nás v prvom rade pomôcť ti vybrať tie správne aktivity, ktoré ťa pomaličky privedú k cieľu. Nesnažíme sa niečo robiť rýchlejšie. Telo neoklameš. Dva kroky vpred a občas jeden vzad. Po čase spoznáš svoje možnosti, prispôsobíš ich práci, rodine a naštartuješ tak trvalú zmenu.

 

 

Výzva – Sprevádzajú nás po celý život, tak prečo si nevybrať jednu aj pre zlepšenie zdravia. Zastávame názor, že život začína za hranicou komfortnej zóny. To čiastočne platí aj pri vylepšovaní životosprávy. Ak vedome skúšame niečo nové, zlyhanie je normálne, tak sa posúvame vpred. Malými experimentami sa však môžeš dopracovať oveľa ďalej ako s názorom buď teraz alebo nikdy.

 

 

 

Kurkuma latte – ako začiatok unikátnych super lattéčiek.

 

Jedným z dôvodov prečo sme sa rozhodli založiť tento web je vývoj unikátnych peckových latéčiek tej najvyššej kvality.

Začali sme s kurkumou lebo je atraktívna chuťou, vôňou, ale hlavne svojou zdraviu prospešnou pridanou hodnotou pre ľudský organizmus.

 

Super ingrediencie sme pre teba namixovali do unikátneho Kurkuma Latte, ktoré jednoducho zaleješ a piješ !

Káva s mliekom je už väčšinou nuda, tak prečo si nedopriať ešte niečo lepšie.

 

Kurkuma Latte sme vyvinuli v spolupráci s Dušanom Plichtom, ktorý zastáva tie najvyššie štandardy na kvalitu, funkčnosť a chuť. Sme veľmi vďační za každú minútu, ktorú nám venoval. Ďakujeme.

 

 

Ako ostať v kontakte ?

 

Najjednoduchšie bude, keď sa prihlásiš na odber našich článkov cez formulár nižšie. Každý týždeň ti pošleme výber tých najzaujímavejších článkov a ako bonus ešte niečo viac. Taktiež nás môžeš follownuť na Instagrame alebo dať like na Facebooku. Ďakujeme 🙂