doprava zdarmaDoprava zdarma nad 29€
doručenie do 48 hod. Doručenie do 48 hodín

Kurkuma Latte je zázračný nápoj z kurkumy

nu3o.com / Nápoje  / Kurkuma latte  / Kurkuma Latte je zázračný nápoj z kurkumy

Kurkuma Latte je zázračný nápoj z kurkumy

Jeden z dnešných najmodernejších spôsobov ako koreň kurkumy konzumovať, je prostredníctvom zlatého mlieka – zvaného aj kurkuma latte.

Ide o nápoj známy aj ako kurkuma latte – teda mix mlieka, čaju, škorice, kardamónu, zázvoru, s bohatým obsahom kurkumy či už v sušenej alebo čerstvej podobe.

Prečo si pravidelne Kurkuma latte pripraviť ?

To, čo indickí liečitelia vedeli o účinkoch a benefitoch kurkumy už celé stáročia, odborníci z oblasti zdravotnej starostlivosti v Spojených Štátoch ešte len začínajú zisťovať.

 

O tom svedčí aj viac než 10.000 štúdií robených s touto superpotravinou. 

 

Korenie kurkuma, známe najmä pre svoju výraznú žltú farbu, ktorá sa niekedy javí aj ako oranžová, je zázrakom vhodným na boj proti zápalom.

 

Kurkuma ti tiež príjemne a trochu štipľavo dochutí omáčky, džúsy či smoothie drinky.   Ak máš rad “spicy food & drinks” určite si prídeš na svoje.

 

Kde nakúpiť ingrediencie pre prípravu – Kurkuma latte ?

Zvyčajne všetky základné zložky dostaneš v miestnom obchode. Samozrejme ak by si chcel bio kvalitu surovín tak odporúčam nejaký kvalitný bio obchodík.

Update: 5.3.2019
Novinkou je že od tohoto dátumu si už nemusíš kupovať všetky ingrediencie pretože sme ich už pre teba namiešali do nášho Kurkuma latte mixu v spolupráci s firmou Powerlogy. Mix nájdeš na našom e-shope.

 

Prečo je latte z kurkumy pre teba také blahodárne ?

Kurkuma chai latte

Kurkuma má veľa prínosov pre zdravie – vrátane znižovania zápalu, zmiernenia bolesti kĺbov, odľahčuje tráviaci trakt a pálenie záhy, zvyšuje imunitu, ochraňuje srdce a mozog a znižuje hladinu cholesterolu. Prečítajte si viac o kurkume a jej vlastnostiach.

 

 

 

Čierne korenie môže zvýšiť biologickú dostupnosť (rýchlosť absorpcie) kurkumy o viac ako 1000% 

Super jednoduchý Kurkuma Latte recept (Zlaté mlieko)

pre 2 osoby

Ingrediencie:

 • 2 poháre mlieka (kokosové mlieko, mandľové mlieko alebo kešu mlieko – kurkuma je rozpustná v tukoch a lepšie sa absorbuje do tela s tukmi)
 • 1 ČL kurkumy (Neprežeň to s  kurkumou lebo  je výrazná a aromatická a môže zmeniť chuť nápoja na mierne horkejšiu).
 • 1/4 ČL mletej škorice 
 • 1/8 ČL mletého zázvoru
 • 1 ČL vanilkového extraktu
 • 2-3 ČL medu (doslaď podľa chuti)
 • štipka mletého čierneho korenia

 

Inštrukcie:

 1. Na nízkej teplote ohrejeme mlieko, asi na 70 stupňov
 2. Všetky prísady vhodíme do hrnčeka a miešame asi 10-15 sekúnd.
 3. Na záver možeme použiť ručný mixér, aby sa koreniny skvelo spojili a aby sme dostali prijemnú latte konzistenciu na vrchu.

 

Kurkuma latte

A môžeme  domáce kurkumové latte vychutnávať.  A čo ty? Vyskúšal si už tento zázrak? Čo si o ňom myslíš? Neváhaj nechať komentár pod článkom. 

 

 

 

 

Inšpiruj sa aj týmto krátkym videom. 

 

Tip: Pre veľký záujem o tento nápoj sme pre teba spísali sumár častých otázok ktoré dostávame.

 

Ak sa ti informácie na našom blogu páčia a myslíš si že prinesú rozumnú inšpiráciu aj tvojim priateľom, prihlás sa na odber noviniek a každý piatok dostávaj čerstvé novinky zo sveta životosprávy, receptov, byliniek a kadečoho.

Získaš tak  nielen knihu najdôležitejších prístupov k životospráve, ale aj víkendové tipy a inšpirácie pre komplexný rozvoj zdravia.

 

 

1Komentár

 • Marta Kisantalová

  Odpovedať 21. decembra 20201:10

  Veľmi ma zaujala téma o zlatom mlieku len teraz som sa dozvedela o tomto nápoji.urcite si ho pripravím podelím sa s vami o jeho účinky na môj zdravotný stav.mám ťažkú reumu a veľké bolesti.

Napísať komentár